Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem

W okresie wakacyjnym w olsztyńskim Muzeum Warmii i Mazur organizowana jest Cykliczna impreza poświęcona Mikołajowi Kopernikowi, najsłynniejszemu mieszkańcowi olsztyńskiego zamku.

Szlak Zamków Gotyckich
Fot. Piotr Janicki

W Olsztynie Mikołaj Kopernik zajmował się astronomią, medycyną, sprawami handlu i dobrych pieniędzy i o tym wszystkim opowiadamy w czasie naszych spotkań. W trakcie Czwartków po zamku oprowadza osobiście Mikołaj Kopernik, a w południe występuje Teatr Form Niezależnych Korzunowicz. Lato to czas zabawy, poznawania nieznanego i to wszystko znajdziecie w olsztyńskim zamku.

W tym roku Czwartki odbywają się w godz. 10.00-13.45:

4 lipca – W obozie rycerskim

W olsztyńskim zamku swój obóz w drodze na pole grunwaldzkie rozbije Konwent św. Piotra z Olsztynka. W programie pokazy walk, strzelanie z łuku, przymierzanie dawnych strojów, gry i zabawy rycerskie oraz m.in. Katapulta Śmiechu czy Tunel Dzwonnika.

11 lipca – Handel wymienny

Uczestnicy znajdą się na targu, gdzie można zdobyć lub stracić pieniądze. Spotkacie tego dnia magików pokazujących tajemniczy świat magii, fizyki i elektryczności, zważycie ile uncji waży wasz telefon, sprawdzicie, które inwestycje najbardziej popłacają. Tego dnia, szykując się do zimy, pomalujecie warmińskie kafle piecowe.

18 lipca – Dzień codzienny

Co oprócz zdrowia jest najważniejsze? Żeby mieć co zjeść i dobrze się bawić! Pyszne i zdrowe jedzenie zapewni nam Tygiel Warmiński, podamy herbaty ziołowe, unurzacie się w glinie, zagracie w kręgle i sprawdzicie inne swoje sprawności.

25 lipca – Słońce nad zamkiem

Artystów zapraszamy na leżaki by portretowali chmury, architektów do budowy zamku, odważnych do ujarzmienia promieni słonecznych a niezdecydowanych, po prostu, do zabawy podczas ostatniego tegorocznego Czwartku.

Źródło: Muzeum Warmii i Mazur