Opóźnienie otwarcia nowego sezonu w łańcuckiej rezydencji

Jak informuje Muzeum – Zamku w Łańcucie nowy sezon rozpocznie się 1 marca 2019 roku. Zmiana terminu jest związana z trwającymi pracami remontowo-konserwatorskimi, realizowanymi przez Muzeum.

Opóźnienie otwarcia nowego sezonu w łańcuckiej rezydencji
Fot. Muzeum – Zamek w Łańcucie

Na terenie zespołu zamkowo-parkowego prowadzone są aktualnie szeroko zakrojone skalę prace remontowo-konserwatorskie i budowlane. W zamkowych wnętrzach kontynuowane są prace malarskie przy stolarce okiennej, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania sal ekspozycyjnych do przeprowadzenia tych działań.

Intensywne prace prowadzone są także w parku. W alejach oraz ciągach pieszych realizowane są roboty, polegające m.in. na wymianie podbudowy, zelektryfikowaniu części z nich. W związku z tym większość z nich jest niemożliwa do przejścia.

Jak informuje Wit Karol Wojtowicz, Dyrektor Muzeum – Zamek w Łańcucie: „mamy głęboką nadzieję, że do końca lutego uda się wykonać prace przy najbardziej newralgicznych trasach i przejściach między Zamkiem a zespołem hippicznym (zwanym w skrócie Powozownią) ulegnie poprawie. Pragniemy poinformować, że w związku z pracami prowadzonymi przy remoncie dachu nad halą zaprzęgową Wozowni, zmuszeni jesteśmy w tym roku do zamknięcia i wyłączenia jej z ruchu turystycznego. Za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.”

W wielu częściach założenia parkowego poruszanie się jest niemożliwe, ponieważ zagraża to bezpieczeństwu zwiedzających. „Prawie cały park jest obecnie placem budowy. Oczywiście cieszymy się, że po kilkudziesięciu latach w parku i takiej klasie nareszcie są zakładane właściwe nawierzchnie alejek. Martwi nas jednak ogromnie znaczne ograniczenie jego dostępności dla turystów. Tak, jak na innych placach budowy, także tutaj obowiązują rozliczne nakazy i zakazy. Wkrótce zostanie wydzielony ciąg komunikacyjny między Zamkiem a zespołem hippicznym, aby turyści mogli bezpiecznie poruszać się po wyznaczonej trasie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do komunikatów” – dodaje dyrektor.

Fot. tyt.: archiwum Muzeum -Zamek w Łańcucie