Muzeum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

16 stycznia (środa) odbędzie się międzynarodowa akcja Museum Selfie Day. Tego dnia ludzie na całym świecie mogą zrobić sobie zdjęcia z dziełami sztuki, w salach muzealnych lub przed muzealnymi budynkami.

Muzeum Selfie DayMuzea zachęcają w ten sposób do uwieczniania swojej wizyty w muzeum i zamieszczania zdjęć w internecie. Zdjęcia są publikowane z hasztagiem akcji #MuseumSelfie. W ten sposób sztuka trafia do portali społecznościowych.

Pomysłów na autoportret w muzealnej galerii może być mnóstwo. Można naśladować dzieła sztuki, ustawić się w zabawnej pozie obok rzeźb i obrazów. Muzealnicy przygotowują specjalne rekwizyty, elementy strojów, które uczestnicy mogą wykorzystać. Wystarczy telefon, trochę pomysłów i muzealna ekspozycja, żeby nie tylko zrobić sobie zdjęcie, ale też poznać wystawy.

W tym roku zapraszamy Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza szczególnie na nasze nowe ekspozycje „W służbie niepodległości” oraz „A święci milczą… Warmińska rzeźba ludowa”.

Museum Selfie Day odbędzie się także w oddziałach Muzeum Warmii i Mazur – zamku w Lidzbarku Warmińskim i muzeum w Morągu. Wstęp wolny.