Koncert Świąteczny w łańcuckim Zamku

W najbliższy piątek 14 grudnia w łańcuckim zamku odbędzie się Koncert Świąteczny „Boże Narodzenie w sztuce”.

Koncert Świąteczny w łańcuckim ZamkuNa scenie wystąpi Duet Zimka & Ochwat, który zaprezentuje najpiękniejsze kolędy w stylach: jazzowym, bałkańskim, tango i tradycyjnym.

Duet w składzie: Maciej Zimka – akordeon, Wiesław Ochwat – akordeon, powstał w 2013 roku. Artyści są laureatami licznych konkursów instrumentalnych. Zdobyli nagrody m.in. na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Krzanowskiego oraz w 49. Konkursie Citta di Castelfidardo (Włochy).

Zimka & Ochwat wykonują muzykę klasyczną i współczesną. Główną formą ich działalności jest opracowanie i wykonywanie utworów orkiestrowych na duet akordeonowy.

Urodzony w Krośnie Maciej Zimka (akordeonista i kompozytor) w 2013 roku ukończył z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu ad. Janusza Patera, a w 2016 roku obronił doktorat na tejże uczelni.

Pedagog i akordeonista Wiesław Ochwat w 2014 roku ukończył z wyróżnieniem dwustopniowe studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie akordeonu dra Janusza Patera. W 2018 roku obronił doktorat pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha.

Fot. tyt. Muzeum – Zamek w Łańcucie