Ekipa filmowa w łańcuckim Zamku

Zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu Lecha Majewskiego pt. „Brigitte Bardot cudowna”. Przez dwa dni miejscem realizacji zdjęć był Zamek w Łańcucie. Sceny kręcono w bibliotece, na korytarzu północnym parteru i korytarzu białym.

Ekipa filmowa w łańcuckim Zamku
Fot. archiwum Muzeum Zamek w Łańcucie

Film jest adaptacją książki Lecha Majewskiego pt. „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej”. Reżyser gościł w Łańcucie już po raz drugi. Pierwsza wizyta miała miejsce sześć lat temu – wówczas w Sali Balowej wyświetlano film „Młyn i krzyż”.

W łańcuckich scenach zagrali m.in.: Stanisław Brudny, Weronika Rosati, Igor Kujawski, Kacper Olszewski i Gabriela Chojecka.

„Film to kondensacja mojego pokolenia (…) wszyscy słuchali Beatlesów, chłopcy kochali się w Brigitte Bardot, a przy tym wszystkim byliśmy wybudzani przez rzeczywistość. Tak jest konstruowany ten film. Bohater jest synem lotnika, który latał w Anglii, ale wrócił do Polski. Matka ukrywa przed synem fakt, że on jest w więzieniu. Chłopak, który widzi, że dom jest nachodzony przez UB, inwigilowany, buduje sobie świat wewnętrzny, który ma charakter hotelu” –opowiadał Lech Majewski w trakcie konferencji prasowej w Sali pod Widokami.

Lech Majewski – reżyser, pisarz, poeta, malarz, członek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS), (Gildii Reżyserów Amerykańskich (DGA) i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wybrana filmografia: Zwiastowanie, Rycerz, Wojaczek, Angelus, Szklane Usta, Młyn i krzyż, Onirica.

Fot. tyt.: archiwum Muzeum Zamek w Łańcucie