Niepodległościowe pamiątki w łańcuckim zamku

Od 19 października br. w łańcuckiej Sali Balowej dawnego Kasyna Urzędniczego można oglądać wystawę „100-lecie odzyskania Niepodległości”.

Niepodległościowe pamiątki w łańcuckim zamku
Fot. Muzeum – Zamek w Łańcucie

Ekspozycja powstała z inicjatywy Muzeum Zamek w Łańcucie dzięki współpracy wielu osób i instytucji, które użyczyły pamiątki oraz fotografie związane z 1918 rokiem. Wśród pamiątek znalazły się m.in.: mundur legionisty, biżuteria z epoki, zdjęcia żołnierzy i zwykłych obywateli z okresu walki o Niepodległość, szkolne cenzurki i inne dokumenty.

Wystawę z pamiątkami można oglądać od poniedziałku do piątku, od godz. 12:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:15). Wystawa będzie czynna do końca listopada br. Ponadto w godzinach porannych, w powiązaniu z wystawą, w ramach programu „Polskie losy 1918”, będą realizowane działania edukacyjne oraz warsztaty. W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami dla dzieci i młodzieży, w piątek 26 października Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza nauczycieli na godz. 14:00 na oprowadzanie kuratorskie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: edukacja@zamek-lancut.pl.

Fot. tyt.: Muzeum – Zamek w Łańcucie